Gastenhuis & wijngaard Petry & Fries
Rheinhessen
Het linkerrijn gebied tussen Mainz, Worms en Bingen is een van de meest traditionele wijnstreken van Duitsland. Rheinhessen biedt de ideale omstandigheden voor de wijnaanbouw, want het vereist niet alleen geschikte bodems maar vooral ook veel zon. Een derde van Rheinhessen is beplant met wijnstokken – ca. 26.000 hectare - een kwart van het totale wijnbouwgebied in Duitsland. In het midden van dit gebied ligt het kleine plaatsje Weinolsheim, omgeven door wijngaarden, de thuisbasis van onze wijnmakerij, die alleen wordt bewerkt door de familie en 9 hectare bedraagt.
Onze wijnen
In Weinberg hechten wij groot belang aan een zorgvuldige en vooral milieuvriendelijke teelt van wijnstokken. De wijnstokkenteelt strekt zich uit van de traditionele soorten tot de nieuwe soorten, die een brede waaier van variëteiten garandeert. Grote belangstelling gaat momenteel naar de rode wijnsoorten, Dornfelder en Laat Bourgondische wijnen. Als het om de witte wijnen gaat, gaat onze smaak uit naar jonge, frisse wijnen. Een groot deel daarvan wordt droog uitgebouwd maar ook zachte en edele, zoete witte wijnen zijn te vinden onder het grote assortiment.
We verwachten u. Waarom geen bezoek aan onze wijnmakerij waar u de smaak van de wijn kunt leren kennen - want wijnen zijn niet alleen een drankje, ze hebben een culturele waarde en als wijn juist wordt genoten, is dit een geweldige ervaring.
Wij bieden accommodatie voor maximaal 10 personen, evenals wijnproeverij en wijngaardbezoeken na afspraak.
Tijdens uw verblijf heeft u de mogelijkheid om te kiezen uit ons aanbod van hoogwaardige wijnen en kunt u interessante feiten over de wijn leren kennen.
Breng met uw vrienden, familieleden en vrienden ontspannen uurtjes door op onze wijngaard.
Wij kijken uit naar uw bezoek.
Uw wijngaardfamilie
Petry & Fries